KOS Ogólnopolska Nagroda Poetycka

Ogólnopolska Nagroda Poetycka im. Kazimierza Hoffmana została ustanowiona w 2019 roku przez Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ewę Krupę. Konkurs pamięci poety, który jest jednocześnie patronem salonu znajdującego się w siedzibie instytucji, jest kolejnym krokiem upamiętniania tego bydgoskiego twórcy oraz działaniem na rzecz rozwoju literatury w szczególności poezji.

Konkurs adresowany jest do pisarzy, poetów, którzy w roku poprzedzającym danę edycję wydali tom poezji. Książki do Konkursu mogą być zgłaszane przez każdą osobę fizyczną, osobę prawną, jeżeli w jej ocenie książka zasługuje na udział w Konkursie, w szczególności przez: członków kapituły konkursu, autorów, wydawnictwa, instytucje kultury, media o charakterze literackim. Konkurs składa się z trzech etapów: wyboru książek wchodzących do konkursu, wskazania 5 książek nominowanych do nagrody, wskazania laureata.

Konkurs objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nagroda Poetycka im. Kazimierza Hoffmana KOS 2024

Już 8 czerwca poznamy laureata V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana o statuetkę KOSa. Zapraszamy do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy!

Nagroda Poetycka im. Kazimierza Hoffmana KOS 2023

Znamy autora najlepszego tomu poetyckiego 2022 roku, nagrodzonego w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Hoffmana. Nagrodę KOS wręczono podczas uroczystej gali 3 czerwca 2023.

Nagroda Poetycka im. Kazimierza Hoffmana KOS 2022

Do 3. edycji konkursu zakwalifikowano 222 tomy poetyckie. Najlepszy tom roku 2021 przedstawiony został 4 czerwca 2022 podczas gali finałowej konkursu.

Nagroda Poetycka im. Kazimierza Hoffmana KOS 2021

W drugiej edycji konkursu zgłoszono 186 tomów poetyckich. Nagrodę za najlepszy tom poetycki roku 2020 wręczono podczas gali finałowej 5.06.2021 roku.

Nagroda Poetycka im. Kazimierza Hoffmana KOS 2020

W pierwszej edycji konkursu o tytuł najlepszego tomu poetyckiego 2019 roku ubiegało się 170 autorów. Gala finałowa odbyła się 25 września 2020 roku.